Barkod Numarası Alımı (TOBB Tescil Yazısı)

Barkod, bilindiği üzere elle veri girişi yapılması gereğinin ortadan kaldıran bir sistemdir. Barkod sayesinde iş ortamının gerektirdiği doğruluk ve hıza ulaşılarak işlemlerde verimlilik artışı elde edilir.

Barkod sistemi ile ürünlerinizi sınıflandırarak fiyatlandırmanızı çok daha kısa sürede yapabilirsiniz. Artık bütük marketler ve alışveriş merkezleri tamamen barkod sistemine geçtiklerinden bi firmalar, mallarınızı satın alırken barkodlu olup olmadığına dikkat etmekteve toptancılarını seçerken bu kriteri göz önünde bulundurmaktadırlar. Barkodlu alışveriş tüketici için de önemlidir. Barkod sistemi sayesinde kasalarda oluşan uzun kuyruklar bitmekte, seri bir ödeme sistemi oluşmaktadır. Tüketici alışveriş yeri seçimini yaparken zamandan tasarruf etmek isteyecek, kasa sırası beklemeyeceği yerleri tercih edecektir. Barkod sistemi aynı zamanda müşteriye bir güven telkin etmektedir. Tıpkı markalı üründe olduğu gibi barkodlu ürün de kayıt altına alınmış bir firmanın ürünü olduğundan fason üretim gibi bir kuşkuyu ortadan kaldırmakta, tüketiciye güven sağlamaktadır.

Barkod uygulamalarının Türkiye’deki yetkili kuruluşu TOBB-MMNM (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği – Milli Mal Numaralama Merkezi) dir.

Gerek sisteme üyelik tescil işlemleri, gerekse üye firmaların yeni ürünlerine barkod filmi hazırlanması konusunda hizmetinizdeyiz.


    Aşağıdaki hatalar meydana geldi. Kapat